
Makita DJR188ZB Sub-Compact Cordless Reciprocating Saw with Brushless Motor
INCLUDES: Tool Only. Batteries and Charger Sold Separately. Blade (1 Ea. B-20432, 723063-A-5)
SPECIFICATIONS
| Battery Capacities | 18V Li-Ion |
|
Maximum Cutting Capacities: | |
| Pipe | 5-1/8" (130 mm) |
| Wood (w/11-3/4" blade) | 10" (255 mm) |
| Strokes Per Minute | 0 - 3,000 SPM |
| Length of Stroke | 13/16" (20 mm) |
| Vibration Level | 15.5 m/s2 |
| Noise Level | 83 dB(A) |
| Overall Length | 12-1/2" (316 mm) |
| Net Weight | 5.1 lbs (2.3 kg |
Original: $182.52
-65%$182.52
$63.88Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
INCLUDES: Tool Only. Batteries and Charger Sold Separately. Blade (1 Ea. B-20432, 723063-A-5)
SPECIFICATIONS
| Battery Capacities | 18V Li-Ion |
|
Maximum Cutting Capacities: | |
| Pipe | 5-1/8" (130 mm) |
| Wood (w/11-3/4" blade) | 10" (255 mm) |
| Strokes Per Minute | 0 - 3,000 SPM |
| Length of Stroke | 13/16" (20 mm) |
| Vibration Level | 15.5 m/s2 |
| Noise Level | 83 dB(A) |
| Overall Length | 12-1/2" (316 mm) |
| Net Weight | 5.1 lbs (2.3 kg |
























