
Makita DTD152Z 1/4" Cordless Impact Driver
INCLUDES: Tool Only. Battery and Charger Sold Separately. Hook (346449-3)
SPECIFICATIONS
| Battery Capacities: | 18V Li-Ion |
| Hex Shank | 1/4†Hex |
| No Load Speed | 0 - 2,900 RPM |
| Impacts Per Minute | 0 - 3,500 IPM |
| Maximum Fastening Torque | 1,460 in. lbs (165 Nm) |
| Vibration Level | 10.5 m/s2 |
| Noise Level | 93 dB(A) |
| Overall Length | 5-3/8" (137 mm) |
| Net Weight | 2.0 lbs (0.9 kg) |
Original: $116.55
-65%$116.55
$40.79Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
INCLUDES: Tool Only. Battery and Charger Sold Separately. Hook (346449-3)
SPECIFICATIONS
| Battery Capacities: | 18V Li-Ion |
| Hex Shank | 1/4†Hex |
| No Load Speed | 0 - 2,900 RPM |
| Impacts Per Minute | 0 - 3,500 IPM |
| Maximum Fastening Torque | 1,460 in. lbs (165 Nm) |
| Vibration Level | 10.5 m/s2 |
| Noise Level | 93 dB(A) |
| Overall Length | 5-3/8" (137 mm) |
| Net Weight | 2.0 lbs (0.9 kg) |
























