
Makita DVC862LZ Cordless Wet & Dry Vacuum Cleaner (Tool Only)
INCLUDES: Tool Only. Batteries and Charger Sold Separately. Nozzle Assembly (Floor Nozzle) (122512-4), Hose Complete 38-2.5M W/Front Cuff 38 (195434-1), Poly Bag 10 pc / Set (195432-5), Straight Pipe (192563-1), Bending Pipe (192562-3), Corner Nozzle (410306-2), Accessory Tool Box (455732-8), Cloth Filter (140248-3)
SPECIFICATIONS
| Battery Capacities: | Two 18V Li-Ion |
| Maximum Air Flow | 74 CFM (2.1 m3/min) |
| Suction Power | 90W |
| Tank Capacity | 8.0 L (Dry) |
| 6.0 L (Wet) | |
| Vibration Level | (unavailable) m/s2 |
| Noise Level | 66 dB(A) |
| Overall Dimensions | 14-3/8" x 13-1/8" x 14-1/2" (366 mm x 334 mm x 368 mm) |
| Net Weight | 12.8 lbs (5.8 kg) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
INCLUDES: Tool Only. Batteries and Charger Sold Separately. Nozzle Assembly (Floor Nozzle) (122512-4), Hose Complete 38-2.5M W/Front Cuff 38 (195434-1), Poly Bag 10 pc / Set (195432-5), Straight Pipe (192563-1), Bending Pipe (192562-3), Corner Nozzle (410306-2), Accessory Tool Box (455732-8), Cloth Filter (140248-3)
SPECIFICATIONS
| Battery Capacities: | Two 18V Li-Ion |
| Maximum Air Flow | 74 CFM (2.1 m3/min) |
| Suction Power | 90W |
| Tank Capacity | 8.0 L (Dry) |
| 6.0 L (Wet) | |
| Vibration Level | (unavailable) m/s2 |
| Noise Level | 66 dB(A) |
| Overall Dimensions | 14-3/8" x 13-1/8" x 14-1/2" (366 mm x 334 mm x 368 mm) |
| Net Weight | 12.8 lbs (5.8 kg) |
























