





Milwaukee | 2220-20 Electrical Combo Kit
2220-20 Electrical Combo Kit:
Included:
- (1) Voltage Detector with LED (2202-20)
- (1) FASTBACK Flip Utility Knife (48-22-1901)
- (1) 11 IN 1 Screwdriver w/ Square Drive (48-22-2114)
- (1) Meter Case (48-55-0175)
- (1) Magnetic Meter Holder (49-77-3001)
- (1) Electrical Test Lead Set
- (2) AA Batteries
- (2) AAA Batteries
Overview:
Voltage Detector with LED Specifications:
| Voltage Range | 50 to 1,000V AC |
|---|---|
| Safety Category Rating | CAT IV 1000V |
| Audible Indicator | Yes |
| Green "On" Indicator | Yes |
| On/Off Button | Yes |
| LED Work Light | Yes |
| Battery | Alkaline (AAA) |
| Tool Warranty | 1 Year |
| Length | 6" |
FASTBACK Flip Utility Knife Specifications:
| Length | 7-1/4" |
|---|---|
| Wire Stripper | Up to 10ga |
11 IN 1 Screwdriver w/ Square Drive Specifications:
| Length | 7-1/2" |
|---|---|
| Shaft Length | 3-1/2" |
| Wire Stripper | Up to 12ga |
| Loop Maker | Up to 12ga |
| Warranty | Limited Lifetime Warranty |
| Screwdriver Type | Screwdrivers |
Original: $138.54
-65%$138.54
$48.49Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
2220-20 Electrical Combo Kit:
Included:
- (1) Voltage Detector with LED (2202-20)
- (1) FASTBACK Flip Utility Knife (48-22-1901)
- (1) 11 IN 1 Screwdriver w/ Square Drive (48-22-2114)
- (1) Meter Case (48-55-0175)
- (1) Magnetic Meter Holder (49-77-3001)
- (1) Electrical Test Lead Set
- (2) AA Batteries
- (2) AAA Batteries
Overview:
Voltage Detector with LED Specifications:
| Voltage Range | 50 to 1,000V AC |
|---|---|
| Safety Category Rating | CAT IV 1000V |
| Audible Indicator | Yes |
| Green "On" Indicator | Yes |
| On/Off Button | Yes |
| LED Work Light | Yes |
| Battery | Alkaline (AAA) |
| Tool Warranty | 1 Year |
| Length | 6" |
FASTBACK Flip Utility Knife Specifications:
| Length | 7-1/4" |
|---|---|
| Wire Stripper | Up to 10ga |
11 IN 1 Screwdriver w/ Square Drive Specifications:
| Length | 7-1/2" |
|---|---|
| Shaft Length | 3-1/2" |
| Wire Stripper | Up to 12ga |
| Loop Maker | Up to 12ga |
| Warranty | Limited Lifetime Warranty |
| Screwdriver Type | Screwdrivers |
























