





Milwaukee 2406-22 M12 1/4 Hex 2-Speed Screwdriver Kit
What's Included
- (1) M12 1/4 Hex 2-Speed Screwdriver (Bare Tool) (2406-20)
- (2) M12 REDLITHIUM Battery (48-11-2401)
- (1) M12 Lithium-ion Battery Charger (48-59-2401)
- (1) Belt Clip
- (1) Carrying Case
Overview
The powerful M12 cordless lithium-ion 1/4 Hex 2-Speed Screwdriver Kit delivers 275 in-lbs of torque and 0-400/0-1,500 RPM. Its compact, lightweight and durable design means greater comfort and efficiency on the jobsite. Its compact size allows users to work in tight spaces. The
Specifications
| Voltage | 12V |
|---|---|
| Battery | M12 REDLITHIUM |
| Charger | 12V charger |
| Battery Warranty | 2 Year |
| Length | 6-3/4" |
| Weight | 2.2 lbs |
| No Load RPM | 0-400, 0-1,500 RPM |
| LED Light | Yes |
| Peak Torque | 275 in-lbs |
| Charge Time | 30 Minutes |
| Tool Warranty | 5 Years |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
What's Included
- (1) M12 1/4 Hex 2-Speed Screwdriver (Bare Tool) (2406-20)
- (2) M12 REDLITHIUM Battery (48-11-2401)
- (1) M12 Lithium-ion Battery Charger (48-59-2401)
- (1) Belt Clip
- (1) Carrying Case
Overview
The powerful M12 cordless lithium-ion 1/4 Hex 2-Speed Screwdriver Kit delivers 275 in-lbs of torque and 0-400/0-1,500 RPM. Its compact, lightweight and durable design means greater comfort and efficiency on the jobsite. Its compact size allows users to work in tight spaces. The
Specifications
| Voltage | 12V |
|---|---|
| Battery | M12 REDLITHIUM |
| Charger | 12V charger |
| Battery Warranty | 2 Year |
| Length | 6-3/4" |
| Weight | 2.2 lbs |
| No Load RPM | 0-400, 0-1,500 RPM |
| LED Light | Yes |
| Peak Torque | 275 in-lbs |
| Charge Time | 30 Minutes |
| Tool Warranty | 5 Years |
























