

Milwaukee 2556-22 M12 FUEL 1/4" Ratchet 2 Battery Kit
What's Included
- (1) M12 FUEL 1/4" Ratchet Bare Tool (2556-20)
- (2) M12 REDLITHIUM 2.0 Compact Battery Pack (48-11-2420)
- (1) M12 Lithium-ion Battery Charger (48-59-2401)
- (1) Carrying Case
Specifications
| Length | 11.18" |
|---|---|
| Weight | 3/4" Head |
| Peak Torque | 30 ft-lbs |
| No Load Speed | 0-250 RPM |
| Height | 2.74" |
| Width | 1.93" |
| Tool Warranty | 5 Years |
| Compatible Batteries | Compatible with all M12 battery packs |
| Compatible Chargers | Compatible with all M12 chargers |
Original: $226.50
-65%$226.50
$79.27Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
What's Included
- (1) M12 FUEL 1/4" Ratchet Bare Tool (2556-20)
- (2) M12 REDLITHIUM 2.0 Compact Battery Pack (48-11-2420)
- (1) M12 Lithium-ion Battery Charger (48-59-2401)
- (1) Carrying Case
Specifications
| Length | 11.18" |
|---|---|
| Weight | 3/4" Head |
| Peak Torque | 30 ft-lbs |
| No Load Speed | 0-250 RPM |
| Height | 2.74" |
| Width | 1.93" |
| Tool Warranty | 5 Years |
| Compatible Batteries | Compatible with all M12 battery packs |
| Compatible Chargers | Compatible with all M12 chargers |
























