





Milwaukee 2668-20 M18 Cordless 2-Speed 3/8" Right Angle Impact Wrench
What's Included
- (1) M18 Cordless 2-Speed 3/8" Right Angle Impact Wrench (2668-20)
Overview
The M18 Cordless 2-Speed 3/8" Right Angle Impact Wrench offers users maximum access, and ultimate speed & control over their hard to reach fastening applications. Its 1.7" head profile fits where pistol-grip impact tools cannot, and its extended paddle switch allows trademen to operate their tool from multiple grip points. This is the only tool
Specifications
| Voltage | 18V |
|---|---|
| Battery | M18 REDLITHIUM |
| Charger | M18 and M12 Multi-Voltage Charger |
| Tool Warranty | 5 Years |
| Length | 12-1/8" |
| Weight | 2.2 lbs |
| Battery Warranty | 3 Year |
| No Load IPM | 0-2,400 (mode 1) 0-3,400 (mode 2) |
| No Load RPM | 0-1,500 (mode 1) 0-2,250 (mode 2) |
| Torque | 30 ft-lbs (Mode 1) and 60 ft-lbs (Mode 2) |
| Drive Size | 3/8" |
Original: $167.12
-65%$167.12
$58.49Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
What's Included
- (1) M18 Cordless 2-Speed 3/8" Right Angle Impact Wrench (2668-20)
Overview
The M18 Cordless 2-Speed 3/8" Right Angle Impact Wrench offers users maximum access, and ultimate speed & control over their hard to reach fastening applications. Its 1.7" head profile fits where pistol-grip impact tools cannot, and its extended paddle switch allows trademen to operate their tool from multiple grip points. This is the only tool
Specifications
| Voltage | 18V |
|---|---|
| Battery | M18 REDLITHIUM |
| Charger | M18 and M12 Multi-Voltage Charger |
| Tool Warranty | 5 Years |
| Length | 12-1/8" |
| Weight | 2.2 lbs |
| Battery Warranty | 3 Year |
| No Load IPM | 0-2,400 (mode 1) 0-3,400 (mode 2) |
| No Load RPM | 0-1,500 (mode 1) 0-2,250 (mode 2) |
| Torque | 30 ft-lbs (Mode 1) and 60 ft-lbs (Mode 2) |
| Drive Size | 3/8" |
























