



Milwaukee 2676-23 FORCELOGIC M18 10 Ton Knockout Tool 1/2" to 4" Kit
What's Included
(1) M18 FORCE LOGIC 10 Ton Knockout Tool Kit (2676-20), (2) M18 REDLITHIUM XC Extended Capacity Battery (48-11-1828), (1) M18 & M12 Multi-Voltage Charger (48-59-1812), (1) 7/16" Draw Stud (49-16-2680), (1) 3/4" Draw Stud (49-16-2681), (1) Adaptor for Other Major Brands of Punches and Dies (49-16-2685), (1) EXACT Rapid Reset 3/4" Draw Stud Set (49-16-2703), (1) Ball Stud
(1) Carrying Case
(1) Coupler
(1) Quick Connect Collar
- Overview
Specifications
| Voltage | 18V |
|---|---|
| Battery | M18 REDLITHIUM |
| Charger | M18 and M12 Multi-Voltage Charger |
| Battery Warranty | 3 Year |
| Length | 13.63" |
| Weight | 7.1 lbs |
| Charge Time | 1 hour |
| Capacity in Mild Steel | 1/2" to 4" |
| Capacity in Stainless Steel | 1/2" to 4" |
| Output Force | 10 Tons |
| Quick Connect Draw Stud | Yes |
| Tool Warranty | 5 Years |
$2,418.15
Milwaukee 2676-23 FORCELOGIC M18 10 Ton Knockout Tool 1/2" to 4" Kit—
$2,418.15
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
What's Included
(1) M18 FORCE LOGIC 10 Ton Knockout Tool Kit (2676-20), (2) M18 REDLITHIUM XC Extended Capacity Battery (48-11-1828), (1) M18 & M12 Multi-Voltage Charger (48-59-1812), (1) 7/16" Draw Stud (49-16-2680), (1) 3/4" Draw Stud (49-16-2681), (1) Adaptor for Other Major Brands of Punches and Dies (49-16-2685), (1) EXACT Rapid Reset 3/4" Draw Stud Set (49-16-2703), (1) Ball Stud
(1) Carrying Case
(1) Coupler
(1) Quick Connect Collar
- Overview
Specifications
| Voltage | 18V |
|---|---|
| Battery | M18 REDLITHIUM |
| Charger | M18 and M12 Multi-Voltage Charger |
| Battery Warranty | 3 Year |
| Length | 13.63" |
| Weight | 7.1 lbs |
| Charge Time | 1 hour |
| Capacity in Mild Steel | 1/2" to 4" |
| Capacity in Stainless Steel | 1/2" to 4" |
| Output Force | 10 Tons |
| Quick Connect Draw Stud | Yes |
| Tool Warranty | 5 Years |
























