







Milwaukee 2701-22CT M18 1/2" Compact Brushless Drill/Driver Kit
What's Included
- (1) M18 1/2" Compact Brushless Drill/Driver - TOOL ONLY (2701-20)
- (2) M18 REDLITHIUM 2.0 Compact Battery Pack (48-11-1820)
- (1) M18 & M12 Multi-Voltage Charger (48-59-1812)
- (1) Carrying Case
Overview
At only 6-7/8
Specifications
| Voltage | 18V |
|---|---|
| Battery | M18 REDLITHIUM |
| Battery Warranty | 2 Year |
| Length | 6-7/8" |
| Weight | 3.7lbs (with battery) |
| On Board FUEL Gauge | Fuel Gauge on Battery |
| Peak Torque | 500 in-lbs |
| Chuck Type | 1/2" Metal Single Sleeve - Ratcheting Lock |
| Speed | 0-450/0-1,800 RPM |
| Tool Warranty | 5 Years |
Original: $197.18
-65%$197.18
$69.01Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
What's Included
- (1) M18 1/2" Compact Brushless Drill/Driver - TOOL ONLY (2701-20)
- (2) M18 REDLITHIUM 2.0 Compact Battery Pack (48-11-1820)
- (1) M18 & M12 Multi-Voltage Charger (48-59-1812)
- (1) Carrying Case
Overview
At only 6-7/8
Specifications
| Voltage | 18V |
|---|---|
| Battery | M18 REDLITHIUM |
| Battery Warranty | 2 Year |
| Length | 6-7/8" |
| Weight | 3.7lbs (with battery) |
| On Board FUEL Gauge | Fuel Gauge on Battery |
| Peak Torque | 500 in-lbs |
| Chuck Type | 1/2" Metal Single Sleeve - Ratcheting Lock |
| Speed | 0-450/0-1,800 RPM |
| Tool Warranty | 5 Years |
























