







Milwaukee 2702-22CT M18 1/2" Compact Brushless Hammer Drill/Driver Kit
What's Included
- (1) M18 1/2" Compact Brushless Hammer Drill/Driver (2702-20)
- (2) M18 REDLITHIUM 2.0 Compact Battery Pack (48-11-1820)
- (1) M18 & M12 Multi-Voltage Charger (48-59-1812)
- (1) Carrying Case
Overview
Specifications
| Voltage | 18V |
|---|---|
| Battery | M18 REDLITHIUM |
| Charger | M18 and M12 Multi-Voltage Charger |
| Tool Warranty | 5 Years |
| Length | 7-3/8" |
| Weight | 3.9lbs |
| On Board FUEL Gauge | Fuel Gauge on Battery |
| Peak Torque | 500 in-lbs |
| Battery Warranty | 3 Year |
| No Load Speed | 0-450/0-1,800 RPM |
Original: $219.17
-65%$219.17
$76.71Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
What's Included
- (1) M18 1/2" Compact Brushless Hammer Drill/Driver (2702-20)
- (2) M18 REDLITHIUM 2.0 Compact Battery Pack (48-11-1820)
- (1) M18 & M12 Multi-Voltage Charger (48-59-1812)
- (1) Carrying Case
Overview
Specifications
| Voltage | 18V |
|---|---|
| Battery | M18 REDLITHIUM |
| Charger | M18 and M12 Multi-Voltage Charger |
| Tool Warranty | 5 Years |
| Length | 7-3/8" |
| Weight | 3.9lbs |
| On Board FUEL Gauge | Fuel Gauge on Battery |
| Peak Torque | 500 in-lbs |
| Battery Warranty | 3 Year |
| No Load Speed | 0-450/0-1,800 RPM |
























