

Milwaukee 2740-20 M18 FUEL 18ga Brad Nailer (Tool Only)
What's Included
- (1) M18 FUEL 18ga Brad Nailer (Tool Only) (2740-20)
- (1) Belt Clip
Overview
Specifications
| Firing Modes | Sequential and Contact Actuation |
|---|---|
| Voltage | 18V |
| Magazine Capacity | 110 |
| Magazine Loading Style | Side Load |
| Nail Diameter | 18ga |
| Nail Size | 5/8" - 2-1/8" |
| Tool Free Depth of Drive Adjustment | Yes |
| LED Light | Yes |
| Oil Free | Yes |
| Dry-Fire Lock Out | Yes |
| Tool Free Jam Release | Yes |
| Nail Quantity Indicator | Yes |
| Non-Marring Nose Pad | Yes |
| Adjustable Belt Hook | Yes |
| Tool Warranty | 5 Years |
Original: $292.47
-65%$292.47
$102.36Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
What's Included
- (1) M18 FUEL 18ga Brad Nailer (Tool Only) (2740-20)
- (1) Belt Clip
Overview
Specifications
| Firing Modes | Sequential and Contact Actuation |
|---|---|
| Voltage | 18V |
| Magazine Capacity | 110 |
| Magazine Loading Style | Side Load |
| Nail Diameter | 18ga |
| Nail Size | 5/8" - 2-1/8" |
| Tool Free Depth of Drive Adjustment | Yes |
| LED Light | Yes |
| Oil Free | Yes |
| Dry-Fire Lock Out | Yes |
| Tool Free Jam Release | Yes |
| Nail Quantity Indicator | Yes |
| Non-Marring Nose Pad | Yes |
| Adjustable Belt Hook | Yes |
| Tool Warranty | 5 Years |























