
Milwaukee 2791-22CT M18 FUEL LITHIUM-ION 2-Tool Combo Kit
What's Included
- (1) M18 FUEL 1/2" Drill/Driver (Bare Tool) (2603-20)
- (1) M18 FUEL 1/4" Hex Impact Driver (Bare Tool) (2653-20)
- (2) M18 REDLITHIUM 2.0 Compact Battery Pack (48-11-1820)
- (1) M18 & M12 Multi-Voltage Charger (48-59-1812)
- (1) Belt Clip
- (1) Carrying Case
- (1) Side Handle
Overview
M18 FUEL 1/2" Drill/Driver (Bare Tool) Specifications
| Voltage | 18V |
|---|---|
| Length | 7.9" |
| Peak Torque | 725 in-lbs |
| Chuck Type | 1/2" Metal Single Sleeve - Ratcheting Lock |
| Speed | 0-550/0-1,850 RPM |
| Tool Warranty | 5 Years |
M18 FUEL 1/4" Hex Impact Driver (Bare Tool) Specifications
| Voltage | 18V |
|---|---|
| Length | 5-1/2" |
| Peak Torque | 1,600 in-lbs |
| No Load Speed | 0-2,900 RPM |
| No Load IPM | 0-3,600 |
| Tool Warranty | 5 Years |
Original: $292.47
-65%$292.47
$102.36Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
What's Included
- (1) M18 FUEL 1/2" Drill/Driver (Bare Tool) (2603-20)
- (1) M18 FUEL 1/4" Hex Impact Driver (Bare Tool) (2653-20)
- (2) M18 REDLITHIUM 2.0 Compact Battery Pack (48-11-1820)
- (1) M18 & M12 Multi-Voltage Charger (48-59-1812)
- (1) Belt Clip
- (1) Carrying Case
- (1) Side Handle
Overview
M18 FUEL 1/2" Drill/Driver (Bare Tool) Specifications
| Voltage | 18V |
|---|---|
| Length | 7.9" |
| Peak Torque | 725 in-lbs |
| Chuck Type | 1/2" Metal Single Sleeve - Ratcheting Lock |
| Speed | 0-550/0-1,850 RPM |
| Tool Warranty | 5 Years |
M18 FUEL 1/4" Hex Impact Driver (Bare Tool) Specifications
| Voltage | 18V |
|---|---|
| Length | 5-1/2" |
| Peak Torque | 1,600 in-lbs |
| No Load Speed | 0-2,900 RPM |
| No Load IPM | 0-3,600 |
| Tool Warranty | 5 Years |






















