











Milwaukee 48-22-3094 4 PC Hand Tools Set
What's Included
- (1) 11IN1 Screwdriver (48-22-2113)
- (1) 6IN1 Combination Pliers (48-22-3069)
- (1) 6IN1 Lineman's Pliers (48-22-3309)
- (1) 8" 6IN1 Diagonal Pliers (48-22-4108)
Overview
11IN1 Screwdriver Specifications
| Length | 7-1/2" |
|---|---|
| Shaft Length | 3-1/2" |
| Wire Stripper | Up to 12ga |
| Loop Maker | Up to 12ga |
| Warranty | Limited Lifetime Warranty |
6IN1 Combination Pliers Specifications
| Length | 7-1/2" |
|---|---|
| Wire Stripper - Solid | 10-18awg |
| Jaw Length | 2-1/4" |
| Wire Stripper - Stranded | 12-20awg |
| Jaw Capacity | 1-1/2" |
| Knife Length | 1/2" |
| Pipe Reamer | Up to 1-1/2" |
| Warranty | Limited Lifetime Warranty |
6IN1 Lineman's Pliers Specifications
| Length | 9" |
|---|---|
| Jaw Length | 1-5/8" |
| Jaw Capacity | 1" |
| Knife Length | 13/16" |
| Pipe Reamer | Up to 1-1/2" |
| Warranty | Limited Lifetime Warranty |
8" 6IN1 Diagonal Pliers Specifications
| Length | 8" |
|---|---|
| Jaw Length | 1-1/8" |
| Jaw Capacity | 1-5/8" |
| Pipe Reamer | Up to 1-1/2" |
| Warranty | Limited Lifetime Warranty |
Original: $65.96
-65%$65.96
$23.09Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
What's Included
- (1) 11IN1 Screwdriver (48-22-2113)
- (1) 6IN1 Combination Pliers (48-22-3069)
- (1) 6IN1 Lineman's Pliers (48-22-3309)
- (1) 8" 6IN1 Diagonal Pliers (48-22-4108)
Overview
11IN1 Screwdriver Specifications
| Length | 7-1/2" |
|---|---|
| Shaft Length | 3-1/2" |
| Wire Stripper | Up to 12ga |
| Loop Maker | Up to 12ga |
| Warranty | Limited Lifetime Warranty |
6IN1 Combination Pliers Specifications
| Length | 7-1/2" |
|---|---|
| Wire Stripper - Solid | 10-18awg |
| Jaw Length | 2-1/4" |
| Wire Stripper - Stranded | 12-20awg |
| Jaw Capacity | 1-1/2" |
| Knife Length | 1/2" |
| Pipe Reamer | Up to 1-1/2" |
| Warranty | Limited Lifetime Warranty |
6IN1 Lineman's Pliers Specifications
| Length | 9" |
|---|---|
| Jaw Length | 1-5/8" |
| Jaw Capacity | 1" |
| Knife Length | 13/16" |
| Pipe Reamer | Up to 1-1/2" |
| Warranty | Limited Lifetime Warranty |
8" 6IN1 Diagonal Pliers Specifications
| Length | 8" |
|---|---|
| Jaw Length | 1-1/8" |
| Jaw Capacity | 1-5/8" |
| Pipe Reamer | Up to 1-1/2" |
| Warranty | Limited Lifetime Warranty |
























