








Milwaukee 48-89-2710 1/16"" Thunderbolt Black Oxide Drill Bit
Overview
Specifications
| Shank | Round |
|---|---|
| Pack Qty | 2 |
| Type | Twist Drill Bits |
| Coating | Black Oxide |
| Length | 1-7/8" |
| Flute Length | 7/8" |
| Size | 1/16" |
| Decimal Equivilant | 0.0625 |
| Application | Metal|Wood|Plastic |
Original: $1.61
-65%$1.61
$0.56Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Overview
Specifications
| Shank | Round |
|---|---|
| Pack Qty | 2 |
| Type | Twist Drill Bits |
| Coating | Black Oxide |
| Length | 1-7/8" |
| Flute Length | 7/8" |
| Size | 1/16" |
| Decimal Equivilant | 0.0625 |
| Application | Metal|Wood|Plastic |




















