








Milwaukee 48-89-2728 11/32"" Thunderbolt Black Oxide Drill Bit
Overview
Specifications
| Shank | 3-Flat |
|---|---|
| Pack Qty | 1 |
| Type | Twist Drill Bits |
| Coating | Black Oxide |
| Length | 4-3/4" |
| Flute Length | 3-7/16" |
| Size | 11/32" |
| Decimal Equivilant | 0.3438 |
| Application | Metal|Wood|Plastic |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Overview
Specifications
| Shank | 3-Flat |
|---|---|
| Pack Qty | 1 |
| Type | Twist Drill Bits |
| Coating | Black Oxide |
| Length | 4-3/4" |
| Flute Length | 3-7/16" |
| Size | 11/32" |
| Decimal Equivilant | 0.3438 |
| Application | Metal|Wood|Plastic |




















