








Milwaukee 48-89-2738 1/2"" Thunderbolt Black Oxide Drill Bit
Overview
Specifications
| Shank | 3/8" Reduced 3-Flat |
|---|---|
| Pack Qty | 1 |
| Type | Twist Drill Bits |
| Coating | Black Oxide |
| Length | 6" |
| Flute Length | 4-1/2" |
| Size | 1/2" |
| Decimal Equivilant | 0.5 |
| Application | Metal|Wood|Plastic |
Original: $8.66
-65%$8.66
$3.03Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Overview
Specifications
| Shank | 3/8" Reduced 3-Flat |
|---|---|
| Pack Qty | 1 |
| Type | Twist Drill Bits |
| Coating | Black Oxide |
| Length | 6" |
| Flute Length | 4-1/2" |
| Size | 1/2" |
| Decimal Equivilant | 0.5 |
| Application | Metal|Wood|Plastic |




















