
Stabila LA5PG 5 Point Laser
| SPECIFICATIONS | 2 |
| Output | < 1 mW |
| Laser wavelength | 635 nm |
| Self-levelling range +/- | 4.50° |
| Levelling accuracy +/- | 3/16 in @ 30 ft |
| Laser beam accuracy (up) +/- | 3/16 in @ 30 ft |
| Laser beam accuracy (down) +/- | 1/8 in @ 30 ft |
| Measuring range of visible point | 60 ft |
| Operating life | 20 h |
| Protection class | IP 54 |
| Tripod connection | 1/4"-20 |
Original: $263.88
-65%$263.88
$92.36Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| SPECIFICATIONS | 2 |
| Output | < 1 mW |
| Laser wavelength | 635 nm |
| Self-levelling range +/- | 4.50° |
| Levelling accuracy +/- | 3/16 in @ 30 ft |
| Laser beam accuracy (up) +/- | 3/16 in @ 30 ft |
| Laser beam accuracy (down) +/- | 1/8 in @ 30 ft |
| Measuring range of visible point | 60 ft |
| Operating life | 20 h |
| Protection class | IP 54 |
| Tripod connection | 1/4"-20 |
























